Błonnik naturalnie witalny

Dlaczego warto stosować błonnik?

Błonnik naturalny (czy witalny) to suplement diety, który przyjmuje się w celu uzupełnienia diety w błonnik, czyli w nierozpuszczalne i nie ulegające strawieniu części roślin. Pełnią one rolę "wymiatacza" złogów zalegających w jelitach i usprawniają ich pracę, a także oczyszczają z toksyn i normalizują poziom cukru. Z tego tytułu błonnik szczególnie zaleca się w przypadku biegunek, zaparć jak również dla osób cierpiących na cukrzycę i odchudzających się. Omawiany w artykule błonnik naturalnie witalny jest mieszaniną dwóch składników: nasion babki płesznika o łupiny nasiennej babki jajowatej.

Babka jajowata.

Łuski nasion babki jajowatej od dawna stosowane są w leczeniu zaparć i biegunek jako środek dobrze absorbujący nadmiar płynów w jelitach. Dzięki śluzowi zawartemu w łuskach, babka jajowata stosowana jest przy leczeniu hemoroidów i stanów zapalnych jelit. Poleca się ją kobietom w ciąży i diabetykom. Badania wykazały także jej pozytywny wpływ na obniżenie poziomu cholesterolu we krwi. Ze względu na dużą zawartość naturalnego błonnika babka jajowata stosowana jest jako suplement diety wspierający odchudzanie. Dieta oczyszczająca prowadzona przy jednoczesnym zażywaniu produktów z udziałem łupiny babki przynosi większe efekty, ponieważ błonnik - pęczniejąc w żołądku - zmniejsza uczucie głodu. Może być stosowany nawet w dietach dietach dla dzieci cierpiących z powodu zbyt wysokiego poziomu cholesterolu. Pozostałe wskazania do stosowania produktów z babki jajowatej to między innymi zespół jelita drażliwego, uchyłkowość jelita oraz niedobór błonnika związany z codzienną dietą.

Babka płesznika.

Nasiona babki płesznik ułatwiają wypróżnianie, ponieważ po kontakcie z wodą uwalniają śluz i tworzą żel ułatwiający przesuwanie mas zalegających w jelitach. W związku z tym zaleca się je stosować pomocniczo w leczeniu okresowych zaparć. Podczas stosowania nasion babki płesznik zalecane jest picie dużej ilości płynów (najlepiej wody). Babka płesznik zwiększa lepkość treści jelitowej, tym samym normalizując czas przejścia nas kałowych przez jelita, a co za tym idzie - częstotliwość wypróżnień. W związku z tym można ją stosować także w przypadku biegunek, tym bardziej, że wpływa na wzrost liczby "dobrych" bakterii jelitowych, a więc poprawia florę bakteryjną w jelitach. Ponadto babkę płesznik można stosować przy hemoroidach, ponieważ złagodzi ona bóle i świąd, a także zmniejszy krwotoki. Babkę płesznik powinny też stosować osoby zmagające się z chorobą wrzodową, podrażnieniem przewodu pokarmowego, zespołem jelita drażliwego, ponieważ działa osłonowo i przeciwzapalnie.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium