Dary Natury - zioła z Podlasia
Dary Natury - zioła z Podlasia

Zioła zebrane z natury - nie uprawiane

Dary Natury to firma działająca w branży zielarskiej oraz zdrowej żywności. Położona jest na Podlasiu w małej wiosce Koryciny. Teren wokół firmy jest bogato zalesiony i zróżnicowany. Taki krajobraz sprzyja występowaniu roślin zielarskich. W tej okolicy od wielu pokoleń istnieje tradycja zbierania roślin zielarskich ze stanu naturalnego.

Tereny leśne położone wokół zakładu należą do Nadleśnictwa Rudka. Dziewięć leśnictw z tego nadleśnictwa, na terenie których pozyskiwane są zioła, zostało objętych certyfikatem ekologicznym, co w sumie stanowi kilkanaście tysięcy hektarów. Dzięki temu działalność Darów Natury, polegająca m.in. na pozyskaniu roślin z natury, nie ma ujemnego wpływu na otaczające środowisko. O czystości powietrza, gleby oraz pozyskiwanych surowców świadczy bogactwo flory i fauny, jaka występuje w owym rejonie.

Obok surowców zebranych ze stanu naturalnego firma korzysta również z plonów pozyskanych z upraw gospodarstw ekologicznych. Płody zebrane w gospodarstwach ekologicznych oraz te zebrane ze stanu naturalnego tworzą wyjątkowe produkty Darów Natury.

Poszanowanie środowiska naturalnego

Podczas zbioru ziół z miejsc ich naturalnego występowania szczególną uwagę przykłada się do zagadnień ochrony środowiska. Osoby zajmujące się zbiorem są systematycznie szkolone, a ilość pozyskiwanych surowców jest ściśle uzgadniana z władzami Nadleśnictwa Rudka. Zbiór roślin zagrożonych ustalany jest z Wojewódzkim Konserwatorem Przyrody.

Zbiorem ziół zajmuje się w firmie około 300 przeszkolonych osób. Ważne, aby zioła zbierać w najbardziej optymalnych dla poszczególnych gatunków okresach. Badania chemiczne pozyskiwanych surowców potwierdzają fakt, że jest to bardzo czysty zakątek naszego kraju i nie stwierdza się tu występowania żadnych zanieczyszczeń środowiska.

Firma Dary Natury dba także o to, aby coraz większa ilość roślin wykorzystywana w zielarstwie wprowadzana była do uprawy, dotyczy to szczególnie tych gatunków, które są zagrożone.

Bogaty asortyment

W stale rozwijającym się asortymencie firmy znajdziemy: zioła jednorodne, herbatki, kawy przyprawy, oleje tłoczone na zimno, miody i produkty pszczele, soki, syropy, przetwory, przekąski, zaprawki do alkoholu oraz inne ciekawe produkty.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium