Darmowa dostawa
Darmowa dostawa (Kurier DHL) już od 400,00 zł.

Chmiel Szyszki Kawon 25 g

Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 48 godzin
Cena: 4,60 zł 4.60
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

SZYSZKI CHMIELU Lupuli strobulus

 

Postać farmaceutyczna: Zioła do zaparzania

 

Zawartość opakowania: 25 g

 

Skład: Lupuli strobulus

 

Wskazania do stosowania: Pomocniczo w łagodnych stanach napięcia nerwowego oraz w trudnościach w  zasypianiu.

 

Działanie: Uspokajające, nasenne

 

Przeciwwskazania: Nadwrażliwość na chmiel

 

Specjalne ostrzeżenia i środki ostrożności: Nie zaleca się stosowania u dzieci do 12 roku życia. Jeżeli dolegliwości nasilają się lub nie ustąpią należy skonsultować się z lekarzem.

 

Stosowanie w okresie ciąży i laktacji: Ze względu na brak wystarczających danych nie zaleca się stosowania w okresie ciąży i karmienia piersią.

 

Interakcje: Nie zaleca się jednoczesnego stosowania z syntetycznymi lekami uspokajającymi, jeżeli nie  zostały przepisane w takim zestawieniu przez lekarza.

 

Działania niepożądane: Dotychczas nie stwierdzono. W przypadku wystąpienia objawów niepożądanych  należy poinformować o nich lekarza.

 

Przedawkowanie: Dotychczas brak doniesień.

 

Sposób stosowania i droga podania: Doustnie w naparach:   w stanach napięcia: 1 łyżeczkę szyszek chmielu ( 0,5 g) zalać 1 szklanką (200 ml) wrzącej wody, pozostawić pod przykryciem na 510 minut i przecedzić. Stosować jednorazowo 1 szklankę naparu w zależności od nasilenia się objawów 24 razy dziennie.  w trudnościach z zaśnięciu: 12 łyżeczki (0,5 – 1,0 g) szyszek chmielu zalać szklanką (200 ml) wrzącej wody, pozostawić pod przykryciem na 510 minut i przecedzić. Wypić ciepły napar n 30 minut do 1 godziny prze snem.

 

Dawkowanie: Jednorazowo – 0,5g – 1,0g szyszek chmielu  Dobowo – 2,0g szyszek chmielu

 

Wpływ na kierowanie pojazdami i obsługę maszyn: Ze względu działanie uspokajające oraz zwiększające skłonności do zasypiania nie zaleca się stosowania szyszek chmielu przez osoby kierujące pojazdami i obsługujące urządzenia mechaniczne w ruchu.

 

Warunki przechowywania: Przechowywać w zamkniętych opakowaniach w temperaturze nie wyższej niż 25ºC, chronić od światła, wilgoci i wpływu obcych zapachów. Przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci.

 

Nie stosować po upływie terminu ważności.

 

Kategoria dostępności: Produkt leczniczy wydawany bez recepty.

 

Pozwolenie na dopuszczenie do obrotu nr: R/2189

 

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Opinie o produkcie (0)

Submit
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium