Kwasy tłuszczowe

Organizm potrzebuje bardzo wielu składników odżywczych, witamin i minerałów. Jednym z takich składników są kwasy tłuszczowe omega 3. Biorą one udział w procesie stymulacji hormonów, stanowią część błon komórkowych w organizmach, a także są obecne w tkance mózgowej.

Dostarcza się je organizmowi w żywności, głównie takiej, jak tłuste ryby morskie – łosoś, makrela, tuńczyk, śledź, halibut i sardynki. Występują one także w niektórych roślinach, w tym siemieniu lnianym, orzechach włoskich, nerkowcach, orzechach brazylijskich oraz nasionach chia. Kwasy tłuszczowe omega 3 zawiera również olej lniany. Można dostarczyć je organizmowi także, spożywając algi morskie oraz uzupełniając zbilansowaną dietę o suplementy. Źródłem tych związków w diecie są również nasiona szałwii, kiełki zbóż, ziarna rzepaku i inne produkty.

Czym dokładnie są kwasy tłuszczowe omega 3?

Kwasy tłuszczowe to rodzaj organicznych związków chemicznych. Nazywa się je "omega-3" ze względu na ich strukturę chemiczną, która posiada podwójne wiązania tłuszczowe na trzecim atomie węgla od końca łańcucha węglowego.

Oferta suplementów

W naszym sklepie internetowym dystrybuujemy suplementy, które zawierają kwasy tłuszczowe omega 3 w kapsułkach. Dystrybuujemy głównie wyroby od firm polskich, ale nie tylko.

Nasza oferta obejmuje suplementy w kapsułkach, których skład bazuje na oleju rybnym, ale nie tylko. Mamy również suplementy, które powstały na bazie składników pochodzenia roślinnego. Oferujemy produkty w kapsułkach w opakowaniach różniących się:

  • liczbą kapsułek,
  • wielkością pudełek,
  • zawartością kwasów omega 3 w kapsułkach.

Suplementy – informacje

Suplementy nie są produktami leczniczymi. Nie mogą też zastępować zbilansowanej, różnorodnej w składnik odżywcze diety ani zdrowego trybu życia – 8 godzin snu na dobę, częstej aktywności fizycznej i regularnych wizyt u lekarza rodzinnego.

Produkty te należy spożywać tylko zgodnie z zaleceniami lekarza oraz producenta. Ponadto trzeba przechowywać je w odpowiednich miejscach – suchych oraz chłodnych. Suplementów nie należy wystawiać na bezpośrednie działanie promieni słonecznych.

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium